MEIST / ABOUT US

         
My name is Sirley Samuel and I live in   such a beautiful country like it's Estonia.
The Respublic of Estonia is a country in the Baltic region of Northern Europe.
Our capital and largest city is Tallinn, official language is Estonian.          


  
                                                                                                                                                                

Kasvandus "Midnight Rose" on registreeritud 14. juunil 2010. aastal Eesti Kassikasvatajate
Liidus FELIX, reg nr 221    http://www.felixclub.ee/www/


FELIX on täneseni ainuke Kassikasvatajate Liit Eestis, mis 1994. aastast kuulub rahvusvahelisse organisatsiooni   FEDERATION INTERNATIONALE FELINE ehk FIFe.   
Kuulume sinna täisliikmena, mis annab õiguse Eesti Kassikasvajate Liidu tõutunnistuse omamisega
osaleda kõikidel liikmesmaade kassinäitustel.

    
Cattery "Midnight Rose" was registered in June, 14th 2010 in Estonian Catbreeders Association Felix,
reg nr: 221.    http://www.felixclub.ee/www/


Estonian Catbreeders Association Felix  belongs in international organization FIFe,
FEDERATION INTERNATIONALE FELINE ehk FIFe.
C
lub Felix gives us an opportunity to participate at the cat shows in all member countrys.          
Midnightrose  BI-COLOR and CALICO PERSIAN CATS

CFA- s sai kasvandus registreeritud 2012 aasta juulis. Kasvanduse nimi: Midnightrose Kasvanduse nr: 226135

CFA registrated cattery Midnightrose  07/13/2012

 Cattery`s nr: 226135

                                                                                                                      Estonia:

Pärsia kassi iseloomustab eelkõige rahulik ja tasakaalukas loomus. Nad on suurepärased lemmikloomad: sõbralikud, kuulekad, kannatlikud… Ontlikud ja hästikasvatatud, samas elavad ja mänguhimulised, võimaluse korral ka krapsakad hiirekütid. Hõivatud ja ajahädas kassiperemehe seisukohast on "pärslastel" ainult üks pisike "puudus" - nende uhke pikakarvaline kasukas vajab igapäevast hoolikat sugemist.
Kui tolmused kõrbekaravanid omal ajal idast läände venisid, võis juhtuda, et haruldaste vürtside ja hinnaliste kalliskivide koormas oli peidus veel üks väärtuslik kaup. Esimesed "pärsia kassid" toodi Euroopasse 16. sajandi alguses. Neid idamaised iludusi, kes meenutavad rohkem angoorat kui tänapaeva pärsia kassi, on võialik näha tolleaegsetel joonistustel. Erinevates maades nimetati pikakarvalisi idamaa kasse erinevalt: aasia, hiina, india ja isegi vene kassiks…

Pärsia kassid jagatakse värvi järgi 7 rühma. Kõige levitanud on "algupäraselt" valget ja helesinist värvi kasukaga kassid, aretajad on aga läbi aegade vaeva näinud hämmastavate värvitoonide loomuse - pärsia kasside maailm on tõesti erakordselt kirju ja värviline.

Pärsia kass on suure ümara pea ja väljendusrikaste, lapselikult pärani silmadega kass. Tal on lühikesed tugevad käpad ja tugev kehaehitus ning pikk siidine karv. Ta pole suurem asi ronija, eelistades lillelaual turnimisele elegantses poosis lesimist oma lemmikkohal aknalaual või tugitoolis. Ta annab teie interjöörile omapära ja hubasust juurde nagu antiikne mööblitükk või hinnaline maal. Pärsia kass kohaneb ülihasti ja on truu kaaslane. Hästi väljaarenenud kassina pakub ta oma omanikule palju põõmu, muutes tuju paremaks ja päeva kaunimaks.

(Eesti Kassikasvatajate Liit Felix)

Pärsia kass on soliidne loom, kelle massiivne pea on kehaga proportsioonis. Pea on ümar ja lai, kõrvad on väikesed ja ümarad ning need asetsevad teineteisest kaugel ja madalal pea lähedal, sulandudes pea ümarasse kontuuri. Nägu on madal, lai ja nöbininaga. Nina nahk peab olema täielikult väljavormitud ja ülemine serv ei tohi ulatada kõrgemale silmade alumisest servast. Lõug on tugev ja koon lai. Silmad on suured, ümarad ja särava värviga, need on selged ja asuvad teineteisest kaugel. Keha on keskmise suurusega ja kompaktne. Jalad on lühikesed, jämedad ja tugevad, käpad on ümarad ja neil on ohtralt tutte. Saba on lühike ja puhmjas.
Pärsia kassid vajavad igapäevast harjamist, et hoida oma pikka hõljuvat kasukat kaunina, vabana sõlmedest ja pulstidest.

Pärslased on klassikalised šokolaadikarbi kassid ja nende temperament on selle kirjeldusega vastavuses. Nad on rahulikud ja armastavad. Valge pärslane on tuntud selle poolest, et kipub olema edev ja enda välimuse eest hoolitsema, samas kui sinakas-kreemikas on üldiselt teistest avatum. Nad on hellad ja mitte nii tormakad kui mõned lühikarvalised tõud. Üldiselt võttes ei häiri neid kasse üksiolek ja nad on üksikkassiks olemisega üsnagi rahul. Nad on ideaalsed loomad neile inimestele, kes tahavad toakassi, sest nad on täiesti rahul lihtsalt istumise ja ilus välja nägemisega.

Pärsia kass ei ole just eriti aktiivne ja vajab päevas toitu umbes 70 Kcal ühe kg kehakaalu kohta.


Häälekus - madal, energia - madal, sobivus lastega - madal, ühtesobivus sama tõuga - keskmine, ühtesobivus teiste loomadega - keskmine.

Pärsia kassid on erakordselt populaarsed näitusekassid ja nad esindavad ilmselt kõige suuremat ja kõige konkurentsivõimelisemat tõukategooriat kassinäitustel. Näitusele eelnevalt vajavad nad põhjalikku ettevalmistust, mis on tavaliselt näitusekassi karjääriga kaasnev pidev kohustus, sest on praktiliselt võimatu saada pärslast üleöö näituseks sobivasse seisundisse. Vajalik on regulaarne vannitamine – eriti heledate kasukavärvustega kasside puhul ning igapäevane kammimine ja harjamine. Näituse toimumise päeval läheb vaja palju aega, et kassi parimas vormis korda saada. Auhinnast võib ilma jääda kasuka vale värvuse või vale mustri pärast, ebaõige silmavärvi pärast, siis kui nina naha ülemine serv on silmade alumisest servast kõrgemal ning samuti vigade pärast, mis kehtivad kõigi tõugude puhul, nagu näiteks kolba väärarengud, entroopia, eenduv või nõgus lõug, saba kõverused jne.

(Purina)

About this breed: PERSIAN